Stejskalová Martina/ 14 března, 2021/ Aktuality

Ahoj, milé děti,

s jarem se vrací do naší země více světla a lidé hned mají na jaře lepší náladu. Na jaře je svět teplejší, barevný, umytý, voňavý, a to je hned důvod k radosti. Každý kvítek je zajímavý a může se něčím zvláštním pochlubit“ – barvou, tvarem, vůní a někdy i léčivou silou. Každý kvítek, i docela maličký, umí už ledacos. Například „zná hodiny“, dovede se včas zavřít „před spaním“ nebo před špatným počasím. I na tu nejobyčejnější rostlinu stojí za to podívat se pozorněji. Na stromech už mráz větve nezebe – proudí jimi míza z probuzené země. Na pole vyjedou traktoristé a táhnou pluh, který se podobá housence s několika nohama.  Vyorává brázdu, dělá jich mnoho najednou. Brázda hluboká – sláma vysoká, říkává se. Nejen na poli, ale i na našich zahrádkách máme na jaře spoustu práce. Dokonce si takovou trávu můžeme přetvořit na svou vlastní laboratoř. Zkusíme v ní hledat co nejvíce odstínů zelené, splétat různé tvary ze stébel trávy a porovnávat jejich délku. A takový trávník, to je hotová tělocvična. Můžeme válet sudy, odpočívat, hledat ta nejměkčí místa, až bude půda suchá a od sluníčka prohřátá.

V příloze Vám posílám pár námětů k jarní tématice….

Vaše paní učitelka Renáta A.

Pokud budou mít rodiče chvilku čas, můžou nám na email poslat fotky vašich prací, nejlépe i vás při práci. Děkujeme

Přílohy