Stejskalová Martina/ 22 března, 2021/ Aktuality

Dobrý den, milí rodiče a děti,
jsem dnes v mateřské škole a musím říct, že je mně tady moc smutno. Chybíte tady vy – milé děti. Váš smích, trošku křiku, prostě ten šum, který ke každodennímu provozu mateřské školy patří.                                                                                                                                                         Už se moc těšíme, ne jenom já, ale všechny paní učitelky, až se ve školce zase sejdeme a budeme si spolu hrát, cvičit, tančit, povídat pohádky, běhat po zahradě… Snad už to bude brzy.                                                                                                                                                           Aby ta chvilka rychle utekla, posíláme Vám zase nějaké náměty, které když budete chtít, můžete si doma udělat.

Velikonoční básničky

Blíží se Velikonoce, které budou letos trošku jiné, ale básničku se naučit, zvládne určitě každý:

Chlubilo se vejce jedno, že prý všechnu modrost snědlo.

Chlubilo se ještě chvíli, pak ho v hrnci uvařili.

Natřeli ho na červeno, budiž jaro oslaveno.

Koledníkům ho pak dali, radostí si zavýskali.

 

V nůši malý zajíček, nesl kopu vajíček.

Potkala ho včela, jedno po něm chtěla.

Dávala mu za to, pampeliščí zlato.

Přidávala hned, jabloňový med.

Zajíci se zdálo, že je to moc málo.

Vajíčka si vzal a šel zase dál.

Velikonoce svátky jara

https://www.mom4moms.cz/mamanews/velikonocni-tradice-a-deti

 • Máme čtyři roční období – vyjmenuj jaro, léto, podzim, zima
 • Jaro má tyto měsíce – vyjmenuj březen duben, květen, červen
 • Vyjmenuj jarní kytičky – sněženka, krokus, tulipán, čemeřice, narcis, kočička…
  • můžete každé slovo vytleskat, určit počet slabik, slabiku na začátku slova
  • můžete se podívat ven, co vám tam kvete, třeba i spočítat, kolik kytiček už vykvetlo

 

Pracovní listy

Pracovní listy – jaro, Velikonoce – rozvezeny domů

 • Vyzdob si netradiční velikonoční vajíčko – pojmenuj geometrické tvary a vyzdobíme jimi celé vajíčko
 • Dokresli ovečky
 • Dokresli žirafu, sluníčko
 • Počítáme 1-5
 • Najdeš vajíčko, které je tu jen jednou

Při plnění pracovních listů nezapomínejte na správný úchop tužky, pastelky a sezení dětí u stolu.                                                                                                                                   Vypracované pracovní listy si založíte do svých portfolií, které si pak přinesete do školky.

Ve fotogalerii, v albumu: Poznej, co je to najdete  fotografie , které jsem pořídila při procházkách po okolí, nebo mi je poslal někdo z vás, poznáte všechno?

 

V příloze najdete  náměty na výtvarné a pracovní činnosti, které si můžete vyrobit. Když budou mít rodiče chvilku času,  mohou nám poslat vaše fotografie při plnění úkolů na email, ať se alespoň přes web vidíme. Na webových stránkách školy, ve fotogalerii: „ Práce dětí při distanční výuce“, se pak na ně můžete podívat. Těšíme se i na fotografie menších dětí.

Milí rodičové a děti.  I když budou letos  Velikonoce jiné, přejeme Vám všem hodně zdraví, sil a optimismu.

Vaše paní učitelka Martina

 

Přílohy