Stejskalová Martina/ 23 března, 2021/ Aktuality

Moji milí studenti,

jistě jste si během vaší procházky za hrou či cestou do školy všimli, co se děje okolo vás. Na silnici jezdí auta, traktory, autobusy i kola, na chodnících se pohybují chodci, jak děti tak dospělí lidé. Všem těmto objektům se říká účastníci silničního provozu, jejichž pravidla určují různé dopravní značky, které musí všichni dodržovat a respektovat, aby nedošlo k úrazům či nehodám. Tyto dopravní značky se dělí na značky: příkazové, zákazové, oznamovací a doporučující. Pro bezpečnou jízdu třeba na kole či koloběžce nebo i chůzí je nutné si pamatovat pravidlo: přednosti z prava. Při jakémkoliv opuštění chodníku má chodec vždy povinnost se rozhlédnout na obě strany, nejprve doleva i doprava bez ohledu na to, že vstupuje i na přechod pro chodce, a to především z důvodu jeho vlastní bezpečnosti. Pamatujte si tato pravidla -usnadní vám život- k čemuž vám přeji mnoho zdaru a hezké zábavy při vypracovávání pracovních listů.

Pěkný den vám všem přeje

paní učitelka Daniela

V příloze najdete náměty na jazykové, matematické, pracovní a výtvarné činnosti, které si  můžete zkusit vyrobit, vytleskat, spočítat či nakreslit.                                                                               Osvojení si poznatků: čím a kam cestujeme – dopravní prostředky  a jejich účel                                                                dopravní značení- dopravní značky, chování na ulici a vozovce                                                      semafor- světelná signalizace                                                   

Přílohy